Duysesimi.net proje sitesi

“Duy Sesimi; Çalışmak Üretmek İstiyorum” projesi kapsamında eğitilen öğrenciler için açılan “www.duysesimi.net” portalı, yapılan çalışmaların kamuoyu ile paylaşıldığı bir platform olmuştur.

Eğitimin başlamasından kısa bir süre sonra hayata geçirilen portalda eğitimler sırasında üretilen haberler ya da öğrencilerin çalışmaları yer almıştır.

Bu çerçevede portalda magazinden spora, astrolojiden güncel gelişmelere kadar onlarca haber işlenmiştir.

Haberin yanı sıra öğrenciler metin yazma çalışmaları çerçevesinde yazdıkları makaleleri de burada yayınlama fırsatını yakalamışlardır.

Yapılan çalışma sadece portala metin yazmakla sınırlı kalmamıştır. Yazılan metinlerle ilgili portala resim ya da video yerleştirmeleri de, aldıkları eğitimin ardından öğrenciler tarafından gerçekleştirilmeye başlanmıştır.

Portal üzerinde yoğunlaşan çalışmanın sebebi artık medya dünyasının televizyon, gazete ya da dergilerle sınırlı çerçevesini aşıp “yeni medya” ile evrensel bir boyut kazanmasıdır.

Bu çerçevede öğrenciler yeni medyanın bütün boyutlarını “duysesimi.net” portalı aracılığı görmüş ve buraya kendi ürünlerini yerleştirme imkânı bulmuşlardır.

Portalın bazı bölümleri profesyonel bir boyut kazanırken, kısa sürede çok sayıda izleyicinin ilgisini çekmeyi de başarmıştır.