Ahlatlıbel Pikniğimiz

ENGELSİZ KAYNAŞMA PİKNİĞİ

 

ENGELLERİ AŞMAK İÇİN “DUY SESİMİ” DİYENLER

“ENGELSİZ KAYNAŞMA PİKNİĞİ ‘NDE BİRARAYA GELEREK COŞKUNYLA EĞLENDİLER.

 

Medya ve İletişim Akademisi tarafından yürütülen “Duy Sesimi; Çalışmak Üretmek İstiyorum! AB Projesi kapsamında eğitim alan 60 engelli ve aileleri ile Çankaya Belediyesi Çengel Kafe çalışanı engelli ve aileleri Çankaya Belediyesi ‘nin Ahlatlıbel Tesislerinde bir araya geldi.

Medya ve İletişim Akademisi ile Çankaya Belediyesi bünyesindeki  engelli ve aileleri “Engelsiz Kaynaşma Pikniği”nde tanışma fırsatı bularak gönüllerince eğlendiler.

Medya ve İletişim Akademisi Yönetim Kurulu ve Proje Yürütme Kurulu Başkanı Metin Balcı, proje kapsamında kursiyerlere verdikleri 6 mesleki eğitimin  yanı sıra sosyal aktiviteler düzenlediklerini  ve kişisel gelişim eğitimleri verdiklerini, böylece hayata tutunmalarına yarımcı olduklaranı söyledi.  Metin Balcı, her zaman kursiyerlerin ve ailelerinin yanında olacaklarını belirterek; AB tarafından desteklenen proje ile engelli bireylerin medya sektöründe de istihdamına ve çalışma hayatına tam, eşit ve etkin katılımına fırsat tanınmasını ve sektör yöneticilerinin hassasiyet göstererek bu istihdama projenin amacına uygun olarak öncü olmalarını hedeflediklerini söyledi.
Akademi Başkanı Metin Balcı, AB’ye başvuran 2 bin 200 proje arasından seçilip 145 proje arasına giren ve Türkiye’de kırılgan nüfus grubu olarak “engelliler” için pek çok ilkleri barındıran ve Duy Sesimi; Çalışmak, Üretmek İstiyorum ! sloganı ile başlatılan projenin, engelli bireylerin proje kapsamındaki eğitim süresi sonunda medyanın görünen yüzünde de istihdamını amaçladığını belirtti..
Projenin amaç ve hedefleri açısından Türkiye’de ve Avrupa’da ilk olma özelliğini de taşıdığını vurgulayan Medya ve İletişim Akademisi Yönetim Kurulu ve Proje Yürütme Kurulu Başkanı Metin Balcı, ulusal-yerel, yazılı- sözlü ve dijital MEDYA sahiplerine ve yöneticilerine seslenerek şu çağrıyı yaptı:
“ENGELLİ BİREYLERİN ENGELLERİNE BAKMADAN,YETİŞTİRDİĞİMİZ ENGELLİ KARDEŞLERİMİZİN MEDYA SEKTÖRÜNDE, MEDYANIN GÖRÜNEN YÜZÜNDE
SPİKER-SUNUCU, MUHABİR, KURGU YÖNETMENİ, GRAFİK TASARIMCISI, MAKYAJ UZMANI VE YENİ MEDYA İÇERİK YÖNETMENİ OLARAK İSTİHDAMINA VE ÇALIŞMA HAYATINA TAM, EŞİT VE ETKİN KATILIMINA FIRSAT TANIYIN, ÖNCÜ OLUN!
BU KURUMUNUZA VE SİZE ÇOK ŞEY KAZANDIRACAKTIR.”

Ahlatlıbel Pikniğimiz